info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Denk Joint Active

Çmimi:2,725.00 L 2,452.50 L -10%

Suplement ushqimor për mirë-funksionimin e kockave dhe artikulacioneve
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

30 tableta

Suitable For

Aktiviteti fizik dhe ngarkesa gjatë përditshmërisë janë faktorë të cilët ndikojnë në sistemin muskulo-skeletik.
Ushtrimi i një presioni më shumë seç duhet në muskuj dhe kocka, mbipesha dhe mosha ndikojnë negativisht në fortësinë e kockave dhe lëvizshmërinë e artikulacioneve, duke patur kështu një impakt negativ në jetën e përditshme.

Megjithatë ka disa elementë të cilët ndihmojnë në forcimin e kockave dhe artikulacioneve. Jo gjithmonë dieta ushqimore na ofron sasinë e duhur të vitaminave dhe mineraleve për të cilat kemi nevojë, prandaj ka suplemente ushqimore specifike.
Denk Joint Active është një suplement ushqimor që ka për qëllim:
-të ruajë funksionimin normal të kockave dhe kartilagjeve;
-të mbështesë sistemin muskulo-skeletik të personave që merren me aktivitet fizik.

Përmban:
-vitaminën E, vitaminën C dhe zinkun, të cilët mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ, ndihmojnë në mbarëvajtjen e proçesit të formimit të kartilagjeve dhe kockave;
-glukozaminë dhe kondroitinë të nevojshme për të ruajtur densitetin kockor dhe për të parandaluar shkatërrimin e kockave.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohet 1-2 tableta në ditë, gjatë ngrënies, të shoqëruara me shumë ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Nutritional value Per 2 tablets % NRV*
Vitamin C 80 mg 100
Vitamin E 15 mg 125
Zinc 2,25 mg 22,5
Glucosamine sulphate 750 mg –
Chondroitin sulphate 600 mg –
*Nutrient reference value according to EU regulation

Glucosamine sulphate, chondroitin sulphate, bulking agent hydroxypropylcellulose and cellulose,
L-ascorbic acid, releasing agent talc, thickener polyvinylpyrrolidone, DL-alpha tocopheryl acetate, coating agent polyvinyl alcohol and polyethylene glycol, colour titanium dioxide, releasing agent tricalcium phosphate and magnesium salts from fatty acids, zinc citrate, releas releasing agent silicon dioxide, stabiliser glycerol.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.