info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Denk Electrolyte

Çmimi:1,122.00 L 1,009.80 L -10%

Suplement ushqimor që ruan dhe rikthen balancën elektrolitike
Paketim x 10 bustina

Stock: Ka stok

SKU: DENK025
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

10 bustina

Suitable For

Elektrolitët janë minerale, elemente gjurmë dhe kripëra, të nevojshme për të ruajtur balancën elektrolike në organizëm, e nevojshme për kryerjen e një sërë funksionesh qelizore.
Në rastet e një aktiviteti të shtuar fizik, kur rritet djersitja ose në rastet kur kemi humbje të lëngjeve (diarre, të vjella), organizmi nuk humbet vetëm ujin, por dhe elektrolitët.
Elektrolitët nuk sintetizohen në organizëm, por merren nëpërmjet ushqimeve, lëngjeve apo shtesave ushqimore.

Eletrolyte Denk kombinon kripërat me glukozën dhe zinkun, të nevojshme për të ruajtur balancën elektrolitike në organizëm.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore,
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohen 1 deri në 5 bustina në ditë.
Bustinat treten në një gotë me rreth 200 ml ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Nutritional value Per stick Per daily dose (5 sticks) % NRV*
Glucose 2,7 g 13,5 g –
Sodium 341 mg 1705 mg –
Potassium 157 mg 785 mg 62
Chloride 458 mg 2290 mg 286
Zinc 1,5 mg 7,5 mg 75
*Nutrient reference value according to EU regulation

D-glucose, trisodium citrate, sodium chloride, acid citric acid, potassium chloride, grapefruit flavouring, anti-caking agent silicon dioxide, sweetener steviol glycosides, zinc citrate, sweetener neohesperidin DC.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.