info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Denk Calci-D

Çmimi:1,620.00 L 1,458.00 L -10%

Formulim me kalçium dhe vitaminë D3 për forcimin e kockave dhe artikulacioneve
Paketim x 20 tableta eferveshente

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

20 tableta eferveshente

Suitable For

Calci-D është një suplement ushqimor që kombinon vitaminën D3 me kalçiumin, një mineral i rëndësishëm kryesisht për kockat dhe artikulacionet.
Rekomandohet të përdoret nga personat të cilët kanë mungesë të vitaminës D3 dhe kalçiumit në organizëm.

Përdoret:
-për të korrigjuar defiçencën e vitaminës D3 dhe kalçiumit;
-për të parandaluar dhe ndihmuar në trajtimin e osteoporozës;
-në rastet e problemeve me muskujt;
-në sëmundjen e rakitizmit;
-tek personat që kanë një aktivitet të ulur të gjëndrës paratiroide.

Ndër efektet anësore që mund të vijnë nga përdorimi për një kohë të gjatë i këtij suplementi përmendim:
-hiperkalçemi;
-hiperkalçiuri;
-të përzjera;
-të vjella;
-konstipacion;
-dhimbje abdominale;
-dobësi të muskujve.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë.
Tableta tretet në një gotë me rreth 200 ml ujë.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Active ingredients
1000 mg calcium
880 UI vitamin D3

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.