info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

D3fix Drops

Çmimi:1,320.00 L

Vitaminë D3 me pika për fëmijë.
(30ml)

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 ml

Brand

Formulimi

Suitable For

Solucion hidrosolubel (i tretshëm në ujë) i vitaminës D3.

Rekomandohet të merret:
-në rastet kur kemi mungesë të vitaminës D3 në organizëm;
-nga fëmijë të lindur nga nëna me defiçencë të vitaminës D3;
– nga fëmijë në rritje;
– nga bebe premature.

Vitamina D3 është e rëndësishme për formimin e kockave, për parandalimin e rakitizmit, për përthithjen e kalçiumit dhe fosforit.
Solucioni ka shije luleshtrydhe.

Nuk përmban kripë apo sheqer.
Nuk rekomandohet të tejkalohen dozat ditore të lejuara.
Ruhet në vend të freskët dhe të thatë.
Integratorët nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Tunde para çdo përdorimi.
Rekomandohet të merren 2 pika në ditë (1 pikë = 200UI).
Nëse është e nevojshme pikat mund të treten dhe në ujë, qumësht apo çdo lloj lëngu tjetër.

propylene glycol, macrogolglycerol, hydroxystearate, strawberry flavour, medium chain triglycerides, potassium acesulfame, cholecalciferol, d-l-alpha tocopherol