info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Curasept Soothing Treatment Gel Toothpaste

Çmimi:840.00 L 672.00 L -20%

Pastë dhëmbësh me veprim qetësues
75 ml

Stock: Ka stok

SKU: CURAS041
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

75 ml

Suitable For

Pastë dhëmbësh në formën e një xheli, që kombinon klorheksidinën me klorbutanolin dhe përdoret:
– në rastet e ndërhyrjeve kirurgjikale në gojë;
– në rastet e dëmtimeve të mishrave të dhëmbëve të shkaktuara nga prania e protezave dentare;
– në rastet e dëmtimeve të mishrave të dhëmbëve si pasojë e pajisjeve dentare të ndryshme.

Nuk lejon formimin e pllakave anti-bakteriale dhe qetëson në mënyrë të shpejtë irritimet e mishrave të dhëmbëve.
Përmban sistemin ADS, i cili shmang ngjyrosjen e dhëmbëve që mund të ndodhë si pasojë e klorheksidinës.

Efekti i pastës zgjat 8-12 orë.
Nuk rekomandohet të përdoret gjatë shtatzënisë.
Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët nën 6 vjeç.

Rekomandohet të përdoret 2-3 herë në ditë, për larjen e dhëmbëve.