info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Curasept PERIO Mouthwash

Çmimi:1,160.00 L 928.00 L -20%

Shpëlarës për gojën për persona që i kanë mishrat e dhëmbëve të ndjeshëm dhe që gjakosen
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: CURAS026
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Suitable For

Shpëlarës për gojën Curasept, me veprim antibakterial, me një përqëndrim mesatar të klorheksidinës (0.12%), çka e bën të përshtatshëm për t’u përdorur për një kohë të gjatë.
Indikohet të përdoret në rastet e gingivitit, periodontitit dhe implanteve.

Përmban:
– klorheksidinë, me veti antibakteriale;
– kompleksin CITROX, kombinim i bioflavonoideve të ekstrakteve të portokallit me aminoacidin polilisinë, me veprim antiseptik;
– xilitol, që mbron nga kariesi dhe ofron një shije të pëlqyeshme;
– PVP-VA, mbron mishrat e dhëmbëve duke formuar një shtresë veshëse rreth tyre.
– sistemin ADS, që ka veti të parandalojë ngjyrosjen e dhëmbëve nga klorheksidina.

Rekomandohet të shmanget konsumimi i duhanit, kafes, verës së kuqe, frutave të pyllit dhe produkteve të tjera që rrisin mundësinë e shfaqjes së njollave të errëta në sipërfaqe të dhëmbëve gjatë përdorimit të këtij shpëlarësi.

Nuk përmban alkool.

Rekomandohet të përdoret 2 herë në ditë, pas larjes së dhëmbëve.
Bëhet shpëlarje e gojës me një sasi prej 10 ml solucion.
Nuk duhet të gëlltitet.
Për të paktën 30 minuta pas përdorimit mos konsumoni kafe, çaj ose verë të kuqe.

Purified Water, Xylitol, Propylene Glycol, Peg-40Hydrogenated Castor  Oil, Sodium Citrate, PVP/VA Copolymer, Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Chlorhexidine Digluconate (0.12%), Sodium Benzoate, Aroma, Poloxamer 407, Sodium Metabisulfite, Citric Acid, C.I.42090, C.I. 17200.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.