[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • SUPER ULJE NË MARKAT KRYESORE DERMOKOZMETIKE | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • SUPER ULJE NË MARKAT KRYESORE DERMOKOZMETIKE | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • SUPER ULJE NË MARKAT KRYESORE DERMOKOZMETIKE | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Curasept DayCare Protection Booster Oral Rinse Frozen Mint

Çmimi:750.00 L 675.00 L -10%

Shpëlarës goje me shije mente.
250 ml

Stock: Ka stok

SKU: CURAS066
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

250 ml

Suitable For

Përshkrimi

Shpëlarës goje për përdorim të përditshëm.

Kompleksi Cetylpyridinium Chloride – Hydroxyapatite i pranishëm në linjën e pastave të dhëmbëve Curasept Daycare është krijuar posaçërisht për të kombinuar dhe maksimizuar avantazhet e ofruara nga këta dy komponentë. Falë afinitetit të tij biomimetik me smaltin, hidroksiapatiti formon një shtresë mbrojtëse që rimineralizohet dhe në të njëjtën kohë çliron gradualisht Cetylpyridinium duke ofruar mbrojtje deri në 4 orë. Vajrat esencialë janë në gjendje të parandalojnë grumbullimin e baktereve dhe të ngadalësojnë rritjen e biofilmit oral. Ndihmojnë në parandalimin e inflamacionit të gingivave, ndihmojnë në kontrollin e përditshëm të pllakës dhe luftojnë erën e keqe të gojës.

  • Kompleksi CPC-HAP (Klorur Cetylpiridinium dhe Hidroksiapatit)
  • NaF (fluorid natriumi) 900 ppm
  • Vajra esenciale
  • Pa SLS

Shije mente.

Përdorimi

Bëhet shpëlarje me 10ml solucion për rreth 1 minutë 2 herë në ditë.

Përbërësit

Aqua, Sorbitol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Xylitol, Potassium Acesulfame, Sodium Fluoride, Calcium Glycerophosphate, Cetylpyridinium Chloride, Potassium Nitrate, Poloxamer 407, Cetraria Islandica Extract, Elettaria Cardamomum Seed Oil, Thymol, Eucalyptol, Menthol, Methyl Salicilate, Aroma, Sodium Benzoate, Chlorphenesin, Citric Acid, C.I. 42090, Cinnamal.