info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Curasept Biosmalto Azione Urto Protezione Carie Mousse

Çmimi:1,200.00 L 960.00 L -20%

Shkumë pastruese që mbron dhëmbët nga kariesi
50 ml

Stock: S’ka stok

SKU: CURAS024
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Suitable For

Formulim ideal për trajtimin e lezioneve të smaltit dhe dentinës te personat me gingiva të ndjeshme.
Ka një efekt të shpejtë për qetësimin e dhimbjes në rastet e proçedurave invazive dentare, abrazionit, erozionit dhe problemeve me gingivat.
Kombinimi i fosfatit të kalçiumit me fluorin, karbonatet dhe citratet ndihmojnë në rimineralizimin dhe rindërtimin e smaltit të dëmtuar.

Pa alkool.
Pa SLS.

Rekomandohet të përdoret dy herë në ditë.
Përhapja e shkumës bëhet nëpërmjet një furçe të butë.
Rreth 30 minuta pas aplikimit nuk duhet të konsumohet ushqim apo të pihen lëngje.