info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Curasept ADS 212 0.12% Mouthwash

Çmimi:1,160.00 L 928.00 L -20%

Shpëlarës për gojën me 0.12% klorheksidinë
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: CURAS005
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Suitable For

Shpëlarës goje me 0.12% klorheksidinë, i përshtatshëm për trajtimin e gingivitit (inflamacion i mishrave të dhëmbëve) dhe periodontitin (inflamacion i indeve që rrethojnë dhëmbët si pasojë e infeksionit bakterial).

Klorheksidina është një substancë me veti antibakteriale.
Krahas klorheksidinës, përmban dhe sistemin kundër çngjyrosjes ADS, i cili parandalon formimin e pllakave bakteriale dhe ngjyrosjen e dhëmbëve.
Mbron mishrat e dhëmbëve nga irritimi dhe inflamacioni.

Nuk ndryshon shijen.
Pa alkool.

Rekomandohet të përdoret për jo më shumë se 28 ditë.
Nëse do të përdoret për kohë më të gjatë, rekomandohet një ndërprerje për një javë dhe më pas mund të rifillohet përdorimi.
Për shpëlarjen e gojës nevojitet 10 ml solucion.
Mund të përdoret 2 herë në ditë.
Nuk duhet të gëlltitet.
Për të paktën 30 minuta pas përdorimit mos konsumoni kafe, çaj ose verë të kuqe.