info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Curasept ADS 020 Implant Mouthwash

Çmimi:1,160.00 L 928.00 L -20%

Shpëlarës për gojën për persona që kanë vendosur implante
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: CURAS014
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Suitable For

Shpëlarës për gojën që rekomandohet në rastet e implanteve dentare, gingivitit, periodontitit dhe kur duhet një rigjenerim më i shpejtë i mukozës së gojës.

Formuluar me kombinimin e substancave të mëposhtme:
-klorheksidinë, me veti antibakteriale;
-ko-polimeri PVP VA, i cili formon një shtresë mbrojtëse rreth gingivave, duke qetësuar irritimet dhe parandaluar formimin e pllakave bakteriale;
-acidi hialuronik, që favorizon shërimin dhe rigjenerimin e indeve të dëmtuara;
-sistemin ADS, parandalon dhe pakëson ngjyrosjen e dhëmbëve.

Pa alkool.

Rekomandohet të përdoret 2 herë në ditë, pas larjes së dhëmbëve.
Bëhet shpëlarje e gojës me një sasi prej 10 ml solucion.
Nuk duhet të gëlltitet.
Për të paktën 30 minuta pas përdorimit mos konsumoni kafe, çaj ose verë të kuqe.

Purified Water, Xylitol, Propylene Glycol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, PVP/VA Copolymer, Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Chlorhexidine Digluconate (0.2%), Sodium Benzoate, Aroma, Poloxamer 407, Sodium Metabisulfite, Citric Acid, C.I.42090, C.I.17200.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.