info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Curaprox CS Surgical Toothbrush

Çmimi:810.00 L 648.00 L -20%

Furçë dhëmbësh specifike për personat që i janë nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale në gojë
Paketim x 1 furçë

Stock: Ka stok

SKU: CURA005
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

1 furçë

Suitable For

Furçë e krijuar për t’u përdorur tek personat që kanë plagë në kavitetin oral dhe mboindjeshmëri të mishrave të dhëmbëve si pasojë e:
– ndërhyrjeve kirurgjikale në gojë;
– radioterapisë në kavitetin oral.

Furça ka 12000 fije me diametër 0.06 mm, me funde të rrumbullakëta, që garantojnë pastrimin e plotë të dhëmbëve në kushte mjekësore specifike.
Materiali i përdorur për krijimin e fijeve është Curen-i, që në dallim me najlonin absorbon 6 herë më pak ujë, duke ruajtur formën e fijeve për një kohë më të gjatë.

Rekomandohet të përdoret 2-3 herë në ditë, për larjen e dhëmbëve.