info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Crescina Transdermic PLC12 Woman 200 Complete Treatment

Çmimi:9,960.00 L 5,976.00 L -40%

Trajtim i plotë lokal kundër rënies dhe forcimit të flokut
Paketim me 20 ampula x 3.5 ml

Stock: S’ka stok

SKU: CRES008

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Hair Type

Masa

20amp x 3.5 ml

Suitable For

Specific For

Trajtim lokal me veprim të dyfishtë:
-pengon proçesin e rënies së flokëve;
-ndihmon në rritjen normale të flokëve.

Paketimi është i përbërë nga dy lloje ampulash:
-ampulat me solucion transparent, që kanë veti të pengojnë proçesin e rënies së flokëve;
-ampulat me solucion me ngjyrë të verdhë, që kanë aftësi të nxisin rritjen e flokëve.

Kjo arrihet në sajë të kombinimit të hidroksiprolinës me acidin aspartik, taurinën, proteina të hidrolizuara të majasë, tetrapeptide dhe sigurisht në sajë të përdorimit të teknologjisë Transdermike.

Teknologjia Transdermike mundëson depërtimin e substancave që përmban solucioni, në të gjitha shtresat e skalpit, madje dhe në ato më të thellat.

I përshtatshëm për t’u përdorur nga femra me rënie të avancuar të flokëve (grada I Ludvik).

Patentat:
Swiss Patent CH 689 821 A5
Swiss Patent CH 693 814 A5
Swiss Patent CH 693 815 A5
Swiss Patent CH 697 229 B1
Swiss Patent CH 703 390 B1
Swiss Patent CH 693 816 A5
Swiss Patent CH 704 629 B1
US Patent US 6,479,059 B2
European Patent EP 1 089 704 B1

Kini kujdes:
Ampulat përmbajnë dhe një substancë vazodilatatore, si pasojë e së cilës mund të shfaqen irritime në skalp.

Aplikohet në skalp të thatë.
Përdorni aplikatorin e pranishëm në paketim për të përhapur solucionin në skalp.
Filloni aplikimin në zonat më problematike dhe më pas me masazh të lehtë e përhapni në të gjithë skalpin.
Nuk shpëlahet.

Active Ingredients:
Hydroxyproline, Aspartic Acid, Enzymatic Activator and Taurine, Hydrolyzed Yeast Protein, Acetyl Tetrapeptide-3, HSSC Complex

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.