info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Crescina Transdermic PLC12 Woman 1300 Hair Growth

Çmimi:21,000.00 L 12,600.00 L -40%

Trajtim lokal që nxit rritjen normale të flokut
Paketim x 20 ampula

Stock: S’ka stok

SKU: CRES009

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Hair Type

Masa

20amp x 3.5 ml

Suitable For

Specific For

Trajtim lokal që synon të nxisë proçesin normal të rritjes së flokëve.
Formulimi përmban:
-kompleksin që ndihmon në rritjen e flokëve (cisteinë, lizinë, glikoproteinë);
-kompleksin HFSC (stem-engine);
-kompleksin e ri që nxit proçesin e rritjes së flokëve (metioninë, glicinë, tripeptide të bakrit);
-3 substanca stimuluese (pentilen glikol, decilen glikol, kaprilil glikol).

Përdorimi i Crescines rekomandohet në rastet kur kemi të bëjmë me flokë të dobët, si pasojë e faktorëve fiziologjikë dhe jo atyre patologjikë.
Gjithashtu efikasitet vihet re vetëm në rastet kur folikujt nuk janë atrofizuar komplet.

Doza 1300 është e përshtatshme të përdoret nga personat që kanë filluar tu bien flokët (stad i avancuar).

Përdoreni produktin për të paktën 2 muaj.
Aplikoni përmbajtjen ampulës në skalp, çdo darkë, për 5 net rresht.
Bëni 2 ditë pushim dhe pastaj vazhdoni me riaplikimin.
Evitoni kontaktin e solucionit me sytë dhe mukozat.
Nëse diçka e tillë ndodh shpëlajeni sa më shpejt me ujë të bollshëm.

Active Ingredients:
Cysteine, Lysine, Glycoprotein, Stem-Engine, Methionine, Glycine, Copper Tripeptide-1, Pentylene Glycol, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.