[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Connettivina Garze Impregnate (acid hialuronik)

Çmimi:915.00 L

Garza me acid hialuronik, për rigjenerimin e plagëve
Kuti x 10 garza (10 cm x 10 cm)

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 garza

Suitable For

Përshkrimi

Connettivina përmban acidin hialuronik, dhe është e përshtatshme për t’u përdorur në trajtimin e plagëve dhe ulçeracioneve të lëkurës.

Stimulon riparimin dhe rigjenerimin e lëkurës, duke përshpejtuar shërimin e gërvishtjeve, mavijosjeve, plagëve sipërfaqësore, djegieve, djegieve të vogla dhe çarjeve të gjirit.
Connettivina indikohet gjithashtu për irritimet e lokalizuara të lëkurës të shkaktuara nga agjentë fizikë si dielli, i ftohti, era, skuqja e pelenave, acarimi dhe dehidratimi që vijnë nga trajtimet me radioterapi.
Mund të përdoret dhe si një ndihmës në trajtimin e ulçeracioneve të lëkurës me origjinë vaskulare dhe plagëve që shërohen ngadalë si plagët e shtratit.

Mos e përdorni Connettivinën nëse jeni alergjik ndaj përbërësve të pranishëm në formulim ose substancave të tjera të lidhura ngushtë me to nga pikëpamja kimike.

Connettivina mund të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përpara se të vendosni garzat Connettivina, pastroni dhe dezinfektoni plagën.
Nxirrni garzën nga paketimi duke prekur vetëm njërën anë të saj dhe vendoseni mbi plagë.
Sipër vendosini një fasho të përshtatshme.

Përbërësit

hyaluronic acid sodium salt, glycerol, polyethylene glycol 4000, purified water