info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Buona Circadiem Gocce

Çmimi:866.00 L 779.40 L -10%

Suplement me melatoninë, për të normalizuar ciklin e gjumit
20 ml

Stock: Ka stok

SKU: BUO003
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

20 ml

Suitable For

Buona Circadiem është një suplement ushqimor që përmban 99% melatoninë, një hormon që merr pjesë në rregullimin e ciklit të gjumit.
Melatonina sintetizohet në organizëm, në epifizë dhe është përgjegjëse për të rregulluar ciklin gjumë-zgjim.
Melatonina nuk ndikon në cilësinë e gjumit ose në kohëzgjatjen e tij, por nxit ritmin fiziologjik, pra rregullon kohën midis gjumit dhe zgjimit.
Prodhimi i melatoninës në organizëm nis në darkë dhe arrin pikun rreth orës 2-4, ndërsa prodhimi gjatë ditës është minimal.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Pa gluten.
Pa laktozë.

Rekomandohet të përdoret 1 mg melatoninë, e barasvlefshme me 4 pika Buona Circadiem, në darkë, përpara se të shtriheni për të fjetur.
Mund të pihen siç janë ose të tretura me pak ujë.
Rekomandohet të përdoret në cikle 1 mujore.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.
Mjeku mund të modifikojë ose të ndryshojë dozimin në bazë të nevojave tuaja personale.

Buona Circadiem contains:
Melatonin (with a certified purity of not less than 99%, determined using the HPLC method), Potassium sorbate, citric acid.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.