info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Biorela Prenatal Choco

Çmimi:2,015.52 L

Suplement ushqimor me vitamina dhe minerale për femrat gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji
Paketim x 20 çokollata

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

20 çokollata

Suitable For

Formulim inovativ që kombinon vitaminat me mineralet dhe probiotikët, të nevojshme për femrat gjatë periudhës së shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Përmban HOëARU® Lactobacillus rhamnosus HN001, marrja e të cilit është vërtetuar që është e sigurt gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji dhe ka për qëllim të rrisë numrin e lactobacilleve në traktin gastro-intestinal.

Suplementi përmban gjithashtu dhe 400 mcg acid folik, doza e nevojshme për femrat gjatë shtatzënisë, për të shmangur problemet me tubin neural. Marrja e 400 mcg acidi folik në ditë rekomandohet të niset të paktën një muaj përpara se të planifikoni shtatzëninë dhe minimumi deri në tre muaj mbas krijimit të fetusit.
Vitamina C rrit mbrojtjen imunitare, ka veti antioksiduese dhe merr pjesë në sintezën e kolagjenit.

I formuluar si çokollatë me shije tepër të pëlqyeshme.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet 1 çokollatë në ditë.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

one (1) bar contains Quantity % NRV*
HOWARU® Lactobacillus rhamnosus HN001™ 6 billion active bacteria **
Vitamin A 800 μg 100
Vitamin B1 1.1 mg 100
Vitamin B2 1.4 mg 100
Vitamin B3 16 mg 100
Vitamin B6 1.4 mg 100
Folic acid 400 μg 200
Vitamin B12 2.5 μg 100
Biotin 50 μg 100
Pantothenic acid 6 mg 100
Vitamin C 80 mg 100
Vitamin D 5 μg 100
Vitamin E 12 mg 100
Iodine 150 μg 100
Iron 7 mg 50

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.