info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Biolane Talc Liquide

Çmimi:1,350.00 L 1,080.00 L -20%

Formulim në trajtë emulsioni që në kontakt me lëkurën transformohet në pudër. Mbron dhe qetëson lëkurën, duke thithur lagështinë e tepërt.
100ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

100 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

Suitable For

,

Specific For

Biolane Liquid Talc është një formulë e re në trajtë emulsioni, që gjatë kontaktit me lëkurën, shndërrohet në pudër. Formula e saj riprodhon të gjitha vetitë e talkut klasik.

Krijuar posaçërisht për të mbrojtur të gjitha pjesët e lëkurës së bebit, që janë të ndjeshme ndaj skuqjes dhe acarimit (qafa, këmbët, pjesa e të ndenjurave, sqetullat).
Pluhuri i saj me origjinë bimore thith butësisht çdo lagështirë të tepërt, përgjegjëse për acarimet. Forcon filmin mbrojtës natyral të lëkurës kundër faktorëve të agresivë të jashtëm (urina, jashtëqitjet, fërkimi i rrobave dhe pelenave, etj).

Përmbajtja e pasur me panthenol (0.5%) parandalon skuqjen dhe acarimin dhe prania e kompleksit hidra-bleine ndihmon për të zbutur lëkurën e bebit.

•Pa parabene
•Pa alkool
•Formuluar në pH fiziologjik

Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë, në pjesët e trupit që janë të ndjeshme dhe kanë tendencë të mbajnë lagështirë. (pjesa e të ndenjurave, palosjet e lëkurës). Masazhojeni butësisht derisa emulsioni të shndërrohet në talk.

Pastroni majën e aplikatorit pas çdo përdorimi.

Aqua (Water), Tapioca Starch, Isopropyl Palmitate, PEG-6 Stearate, Glycerin, Stearyl Alcohol, Ceteth-20, Panthenol, Steareth-20, Parfum (Fragrance), Tocopherol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Polyaminopropyl Biguanide, Chlorhexidine Digluconate, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Methylisothiazolinone.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.