info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Sensibio Forte Soin Apaisant D’action Rapide

Çmimi:2,700.00 L 1,755.00 L -35%

Hidratues intensiv për lëkurë intolerante dhe të irrituarë.
40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

40ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Trajtues intensiv që zbut dhe qetëson në mënyrë të menjëhershme lëkurën e dëmtuar.

Për lëkura shumë të ndjeshme,që kanë tendencë të skuqen. Sensibio Forte lehtëson menjëherë shenjat e lidhura me inflamacionin (skuqje pas depilimit, peeling, pas lazerit, eritema solare) dhe rrit shkallën e tolerancës së lëkurës.

Përbërësit e saj zbutës si : alantoina dhe përqendrimi i madh i enoxolone, qetësojnë menjëherë skuqjen dhe irritimin.
Efikasiteti dermatologjik arrihet nga patenta TOLERIDINE™ dhe kompleksi DAF™. Të dy së bashku veprojnë tek mekanizmi biologjik i irritimit të lëkurës duke reduktuar irritimin, skuqjen dhe inflamacionin.

Përbërësit hidratues, Beesëax dhe Xyliton, luftojnë dehidratimin, që shpesh shoqërojnë inflamacionin dhe në këtë mënyrë rikthejnë rehatinë e lëkurës.

Tolerancë shumë e mirë.
Formulë jo komedogjenik, pa fragrancë.

Aplikojeni 1 ose 2 herë në ditë, në fytyrë dhe qafë, të pastruar më parë. Masazhojeni deri në përthithje të plotë.

AQUA/WATER/EAU
MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM)
BEESWAX (CERA ALBA)
PROPYLENE GLYCOL
CETYL ALCOHOL
GLYCYRRHETINIC ACID
GLYCERYL STEARATE
PALMITIC ACID
STEARIC ACID
SORBITAN SESQUIOLEATE
TOCOPHERYL ACETATE
MANNITOL
XYLITOL
RHAMNOSE
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT
ALLANTOIN
SODIUM PCA
CAPRYLYL GLYCOL
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
PENTYLENE GLYCOL
1,2-HEXANEDIOL
CARBOMER
TRIETHANOLAMINE.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.