info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Sebium Global Cover Soin Intense Purifiant Haute Couvrance

Çmimi:4,455.00 L 2,895.75 L -35%

Përkujdesje trajtuese dhe unifikuese për lëkurë të kombinuar dhe me tendencë akneike
30ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

30ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Trajtim intensiv purifikues për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike.
Teknologjia Seborestore (patenta Fluidactiv™ – Bakuchiol) ribalancon sebumin, duke rivendosur funksionet mbrojtëse të lëkurës dhe duke parandaluar krijimin e akneve.

Sebium Global ndikon në eleminimin e akneve ekzistuese dhe pikave të zeza dhe redukton shenjat post-akne. Kombinimi i dozave të duhura të AHA dhe acidit salicilik, ndikon në pastrimin e poreve dhe qetësimin e lëkurës. Enoxolone qetëson dhe redukton skuqjen. Glukonati i zinkut purifikon epidermën dhe balancon shkëlqimin. Glicerina ka funksion hidratues. Konsistencë fluide, e lehtë për t’u aplikuar, duke i ofruar lëkurës efektin matifikues.

Mbulim i lartë, falë pigmenteve minerale me efekt matifikues, që unifikojnë kompleksin.
Jo komedogjenike.
E testuar dermatologjikisht.

Përdoreni në lëkurë të pastruar më parë. Fillimisht aplikoni korrektorin me ngjyrë jeshilë në zonat problematike. Vazhdoni më pas me aplikimin e fluidit me ngjyrë në të gjithë fytyrën. Shmangni kontaktin me sytë.

TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)
DIISOPROPYL ADIPATE
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
PROPANEDIOL
ISONONYL ISONONANOATE
PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE
ZINC GLUCONATE
PENTAERYTHRITYL DISTEARATE
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
IRON OXIDES (CI 77492)
DISTEARDIMONIUM HECTORITE
SALICYLIC ACID
BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE
IRON OXIDES (CI 77491)
BAKUCHIOL
HYDROGENATED LECITHIN
GLYCYRRHETINIC ACID
CANDIDA BOMBICOLA/GLUCOSE/METHYL RAPESEEDATE FERMENT
XANTHAN GUM
IRON OXIDES (CI 77499)
ALCOHOL DENAT.
SODIUM HYDROXIDE
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT
XYLITOL
PROPYLENE GLYCOL
DIMETHICONE
RHAMNOSE
CITRIC ACID
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES
MANNITOL
GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT
POTASSIUM SORBATE
PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE
TRIISOPROPANOLAMINE
FRAGRANCE (PARFUM). [BI 734] COMPACT 2 G – INGREDIENTS : DIISOSTEARYL MALATE
TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)
SILICA
PPG-3 MYRISTYL ETHER
BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2
OCTYLDODECANOL
POLYETHYLENE
TITANIUM DIOXIDE [NANO]
HYDROGENATED CASTOR OIL
CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D´ABEILLE
ISONONYL ISONONANOATE
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
CHROMIUM (III) OXIDE (CI 77288)
ZINC OXIDE [NANO]
ALUMINUM HYDROXIDE
STEARIC ACID
SUCROSE TETRASTEARATE TRIACETATE
DISTEARDIMONIUM HECTORITE
IRON OXIDES (CI 77492)
ZINC GLUCONATE
MICA
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT
PROPYLENE CARBONATE
BLUE 1 LAKE (CI 42090)
TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE
BHT.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.