info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Photoderm Kid Spray Enfants SPF 50+

Çmimi:6,000.00 L 3,900.00 L -35%

Formulim me faktor të lartë mbrojtës, kundër rrezatimit të dëmshëm diellor për fëmijë.

  • 100 ml
  • 200 ml
Spastroje

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

100 ml, 200 ml

Mosha

,

Skin Type

,

Spf

Suitable For

Specific For

,

Mbrojtje shumë e lartë ndaj diellit, për fytyrën dhe trupin, për fëmijë.

Përveç aktivitetit mbrojtës sipërfaqësor UVA / UVB , Photoderm KID ofron mbrojtje qelizore të brendshme.
Patentë ekskluzive. Aktivizon mbrojtjen natyrale të lëkurës, duke e mbrojtur atë nga dëmtimi qelizor.

Teskturë lehtësisht e përthithshme.
Tolerancë e lartë.
Jo komedogjenike.
Pa aromë.
Formulë rezistente ndaj ujit.

Aplikojeni disa herë në ditë gjatë ekspozimit në diell. Ri-aplikoni shpesh, para dhe pas notit.
Mos ekspozoni gjatë në diell foshnjat ose fëmijët e vegjël.

AQUA/WATER/EAU
DICAPRYLYL CARBONATE
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]
DIISOPROPYL SEBACATE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
ETHYLHEXYL TRIAZONE
GLYCERIN
DECYL GLUCOSIDE
METHYLPROPANEDIOL
C20-22 ALKYL PHOSPHATE
ETHYLHEXYL METHOXYCRYLENE
C20-22 ALCOHOLS
PENTYLENE GLYCOL
MICROCRYSTALLINE CELLULOSE
DISODIUM EDTA
1,2-HEXANEDIOL
CAPRYLYL GLYCOL
MANNITOL
XYLITOL
PROPYLENE GLYCOL
CELLULOSE GUM
CITRIC ACID
SODIUM HYDROXIDE
RHAMNOSE
XANTHAN GUM
ECTOIN
TOCOPHEROL
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.