info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Cicabio SPF 50+ Soin Reparateur Apaisant

Çmimi:3,700.00 L 2,405.00 L -35%

Riparues dhe rigjenerues i lëkurës me mbrojtje të lartë ndaj diellit
30ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

30ml

Skin Type

Spf

Suitable For

, ,

Specific For

,

Trajtues 2 në 1, që riparon lëkurën e dëmtuar dhe mbron nga dielli.
I përshtatshëm për dëmtime të vogla në lëkurë, që riskojnë për hiperpigmentim post-cikatrice, për zona të dëmtuara nga trajtimet dermatologjike/kirurgjikale, që ekspozohen në diell.

Vepron në të gjitha stadet e procesit të rigjenerimit biologjik të lëkurës, falë bashkëveprimit të resveratrolit dhe bakrit. Limiton riskun e hiperpigmentimit post-cikatrice, duke rregulluar mekanizmin biologjik, falë mbrojtjes shumë të lartë nga dielli.
Kompleksi antibakterial (zink-bakër) purifikon epidermën.
Agjenti aktiv Antalgicine™ largon diskomfortin dhe ndjesinë e kruarjes. Nuk lë ndjesi të yndyrshme. Lëkura riparohet dhe mbrohet. Patenta natyrale DAF™ rrit nivelin e tolerancës së lëkurës.

Tolerancë e lartë.
Jo komedogjenik.
Foto-rezistent.
Rezistent ndaj ujit.
Pa aromë, pa ngjyrues.

Aplikojeni në zonën e dëmtuar, derisa lëkura të rigjenerohet plotësisht.Gjatë qëndrimit në diell riaplikojeni vazhdimisht. Bazë e mire make-upi.
Për fytyrë, trup. I përshtatshëm për bebe,fëmijë dhe të rritur. Evitoni zonën përreth syve. Për përdorim në fëmijët më të vegjël se 36 muaj konsultohuni me një mjek.

AQUA/WATER/EAU
C12-15 ALKYL BENZOATE
DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE
HOMOSALATE
ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE
ETHYLHEXYL SALICYLATE
ETHYLHEXYL TRIAZONE
GLYCERIN
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
BUTYLENE GLYCOL
NYLON 6/12
CYCLOPENTASILOXANE
CAPRYLYL METHICONE
SILICA
SODIUM CITRATE
MANNITOL
XYLITOL
RHAMNOSE
COPPER SULFATE
ZINC SULFATE
SODIUM HYALURONATE
VITIS VINIFERA (GRAPE) VINE EXTRACT
ASIATICOSIDE
ASIATIC ACID
MADECASSIC ACID
ECTOIN
POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6
HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER
DICAPRYLYL CARBONATE
1,2-HEXANEDIOL
CAPRYLYL GLYCOL
DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
CYCLOMETHICONE
STEARALKONIUM HECTORITE
LAURETH-3
POLYSORBATE 60
SORBITAN ISOSTEARATE
HYDROXYETHYLCELLULOSE
PROPYLENE CARBONATE
ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER
BHT
POTASSIUM SORBATE
TOCOPHEROL
CITRIC ACID.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.