info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

 • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

 • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

BetterYou DLux 3000 Oral Spray

Çmimi:1,420.00 L

Formulim në formë spraji i vitaminës D3

15 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Suitable For

Lactose Gluten

Vitamina D ndihmon në:

 • përthithjen e kalçiumit,
 • ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm,
 • pasjen e një sistemi të shëndetshëm imunitar dhe kontribuon në funksionimin normal të muskujve.

BetterYou DLux është formuluar për të arritur një shpërndarje optimale të vitaminës D.

Kjo lejon që formulimi të hyjë shpejt në qarkullimin e gjakut dhe përthithja të jetë sa më optimale.

Sipas studimeve grupet e mëposhtme janë më “në rrezik” për të patur mungesë të vitaminës D:

 • Gratë gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.
 • Foshnjët dhe fëmijët nën 5 vjeç.
 • Të moshuarit mbi 65 vjeç.
 • Personat që kanë pak ose aspak ekspozim në diell.
 • Personat që kanë lëkurë të errët.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Tundeni flakonin përpara çdo përdorimi.

Spuconi disa herë derisa solucioni të fillojë të dalë.

1 spray = 3000UI vitaminë D.

Aplikoni 1 spraj në ditë, në gojë, në mënyrë ideale në brendësi të faqes.

Nuk ka nevojë të merret me ushqim ose ujë.

Mund të merret në çdo kohë të ditës.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

 

Water, diluent (xylitol), emulsifiers (acacia gum and sunflower lecithin), cholecalciferol (vitamin D3), acidity regulator (citric acid), preservative (potassium sorbate), flavouring (natural peppermint oil).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.