info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

BABÉ Bicalm+ Ampoules

Çmimi:1,116.00 L 558.00 L -50%

Set prej 2 ampulash që ndihmojnë në qetësimin dhe riparimin e lëkurës.
2 amp x 2 ml

Stock: S’ka stok

SKU: BABE03
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

2 ml

Skin Type

,

Suitable For

Specific For

Ampulat Bicalm + ndihmojnë në qetësimin dhe riparimin e lëkurës, duke rivendosur ekuilibrin e saj natyral.
Teksturë e lehtë e cila përthithet shpejt.
E përshtatshme pë lëkurë shumë të ndjeshme, të irrituar ose reaktive.

Ampulat Bicalm + i rikthejnë elasticitetin dhe shkëlqimin lëkurës suaj.
Ato mund të përdoren në rastet e acarimit, ekspozimit të tepërt në diell, rosacea, lëkurës atopike, reaktivitetit ndaj irrituesve ose ndryshimeve të lëkurës.
Përbërësi aktiv i tërshërës ka një efekt qetësues dhe zbutës. Zvogëlon ndjesinë e kruarjes, ul inflamacionin dhe skuqjen.
Ekstrakti i Liquorice ndihmon në uljen e inflamacionit dhe të irritimit në lëkurat e ndjeshme.
Hidratim 24 orësh (i vërtetuar shkencërisht).

Jo-fotosensitiv.
pH i adaptuar.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.
Pa aromë.

Për përdorim të përditshëm, në mëngjes dhe në mbrëmje.
Vendoseni në fytyrë të pastër dhe të thatë dhe masazhojeni deri në përthithje të plotë.
Përdorni pjesën tjetër të ampulës brenda 48 orëve nga hapja e saj.

Përbërësit aktivë kryesorë:
Liquorice 10%
Oat Active Ingredient 5%
NMF 5%
Glycerin 1%

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.