info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Avène XeraCalm A.D Pain Nettoyant Surgras

Çmimi:1,000.00 L 800.00 L -20%

Pastrues i ngurtë me pH fiziologjik për lëkurë të thatë me tendencë atopike. Për bebe, fëmijë dhe të rritur.
100g

Stock: Ka stok

SKU: AV152
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Masa

100 g

Mosha

, , ,

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

, ,

XeraCalm A.D Ultra-Rich Cleansing Bar pastron butësisht dhe mbron lëkurën shumë të thatë me tendencë atopike.
Formuluar me një bazë larëse shumë të butë dhe pH neutral, për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.

Përbërësit kryesorë aktivë:
Kompleksi I-modulia®: Përbërësi aktiv i parë bioteknologjik nga Avène i cili redukton ndjesitë e kruajtjes dhe qetëson skuqjet dhe irritimet e pranishme në lëkurën me tendencë atopike.
Cer-omega: Lipide të ngjashme me lipidet që gjenden në lëkurë: ndihmojnë në riparimin, ushqimin dhe forcimin e filmit mbrojtës, duke i dhënë lëkurës rezistencë më të mirë ndaj faktorëve agresivë të jashtëm.
Uji termal Avène: Me veti qetësuese dhe zbutëse.

Tolerancë e lartë duke e bërë të përshtatshëm për lëkurën e foshnjave, fëmijëve dhe të rriturve.
Pa Fragrancë.

Aplikojeni në lëkurë të lagur dhe shkumëzojeni. Shpëlajeni mirë dhe thaheni me kujdes.
Për bebe, fëmijë, të rritur. Fytyrë dhe trup.

DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE. MALTODEXTRIN. SODIUM COCOYL ISETHIONATE. STEARIC ACID. WATER (AQUA). CETEARYL ALCOHOL. PARAFFIN. OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL (OENOTHERA BIENNIS OIL). CETEARETH-6. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). AQUAPHILUS DOLOMIAE EXTRACT. ARGININE. CITRIC ACID. MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINA). POLYETHYLENE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHEROL

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.