info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Avène Stick Lèvres SPF 50+

Çmimi:1,400.00 L 980.00 L -30%

Përkujdesje mbrojtëse ndaj rrezatimit diellor, specifike për zonën e buzëve.
3 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

3 g

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Përkujdesje mbrojtëse specifike për zonën e buzëve.
Ofron mbrojtje maksimale nga rrezatimi i dëmshëm diellor, lufton faktorët e lidhur me fotoplakjen dhe unifikon teksturën e lëkurës.

Formuluar me:
1. Sistem filtrimi i patentuar që përmban vetëm 4 filtra për mbrojtje me spektër të gjerë UVB-UVA, duke siguruar tolerancë maksimale në lëkurë.
2. Kompleksi unik antioksidant (Pre-tokoferil + Thialidinë) për mbrojtje gjithëpërfshirëse qelizore kundër stresit oksidativ.
3. Formulim i pasuruar me dyllin e bletës, me veti hidratuese dhe ushqyese.

Aplikojeni në zonën e buzëve, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell.
Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.

OCTYLDODECANOL. POLYETHYLENE. BUTYLENE GLYCOL COCOATE. HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. BEESWAX (CERA ALBA). HYDROGENATED CASTOR OIL. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). ALUMINUM HYDROXIDE. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE. METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER. OXOTHIAZOLIDINE. SACCHARIN. SODIUM BENZOATE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER (AQUA).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.