info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Avène Solaire Anti-Age SPF 50+ Teinté

Çmimi:3,100.00 L 2,170.00 L -30%

Përkujdesje hidratuese me faktor shumë të lartë mbrojtës,pigment natyral dhe efekt anti-rrudhë, specifik për lëkurë të maturuar.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

,

Përkujdesje trajtuese për lëkurën e ndjeshme dhe të maturuar, me 3 veprime kryesore:
– mbron maksimmalisht nga rrezatimi i dëmshëm diellor;
– lufton faktorët e lidhur me fotoplakjen;
– unifikon teksturën e lëkurës.

Përbërësit aktivë kryesorë:
1. Sistem filtrimi i patentuar që përmban vetëm 4 filtra për mbrojtje me spektër të gjerë UVB-UVA, duke siguruar tolerancë maksimale në lëkurë.
2. Kompleksi unik antioksidant (Pre-tokoferil + Thialidinë) për mbrojtje gjithëpërfshirëse qelizore kundër stresit oksidativ.
3. Uji termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese.
I pasuruar me Ascofillin, përbërës aktiv ristrukturues, i cili parandalon shfaqjen e rrudhave të thella.
Gjithashtu përmban vitaminë C të qëndrueshme dhe pigmente natyrale, të cilat ndihmojnë në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe rikthimin e shkëlqimit natyral.

Aplikojeni në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell.
Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. COCO-CAPRYLATE/CAPRATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. SILICA. GLYCERIN. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. MICA. DECYL GLUCOSIDE. TRIMETHYLPENTANEDIOL/ADIPIC ACID/GLYCERIN CROSSPOLYMER. 1,2-HEXANEDIOL. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT. ASCORBYL GLUCOSIDE. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLYL GLYCOL. CARBOMER. DISODIUM EDTA. GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). IRON OXIDES (CI 77492). (CI 77491). (CI 77499). OXOTHIAZOLIDINE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.