info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Avène DermAbsolu Crème de Teint Redensifiante SPF 30

Çmimi:6,700.00 L 5,360.00 L -20%

Krem korrigjues i shenjave të moshës, hidratues dhe mbrojtës. Mbulim natyral.
40 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulimi

Masa

40 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

,

Përkujdesje rigjeneruese e përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, madje edhe ato më të ndjeshmet.

Nxit lëkurën të luftojë kundër shenjave të dukshme të moshës, ndërkohë që ka një efekt unifikues në lëkurë, falë kombinimit të përbërësve aktivë kundër moshës:
– Polifenolet e vaniljes: mbrojtës të acidit hialuronik, forcojnë lëkurën dhe kanë efekt antioksidant.
– SytenolTM: ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga zvogëlimi i sasisë së kolagjenit, tonifikon dhe riformon konturet e fytyrës.
– Glycoleol: pararendës thelbësor i lipideve të lëkurës, ushqen intensivisht lëkurën, rikthen rehatinë e lëkurës falë veprimit të saj ushqyes të menjëhershëm dhe afatgjatë, duke nxitur sintezën natyrale të lipideve në lëkurë.
– Pigmentet natyrale: unifikojnë teksturën e lëkurës.
– Mbrojtje nga efektet e dëmshme të rrezatimit UV falë faktorit të mbrojtjes SPF 30.

Formulë jo-komedogjenike.

Aplikojeni në mëngjes në të gjithë fytyrën, deri në përthithje të plotë dhe unifikim të kompleksi të lëkurës.

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Water (Aqua), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Diisopropyl Adipate, Methyl Gluceth-20, Silica, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Zea Mays (Corn) Starch (Zea Mays Starch), Glyceryl Stearate, Glyceryl Linoleate, Bakuchiol, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil (Simmondsia Chinensis Seed Oil), VP/Eicosene Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzoic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Palmitate, Glycine Soja (Soybean) Oil (Glycine Soja Oil), Hydrogenated Starch Hydrolysate, Iron Oxides (CI77492) (CI77491) (CI77499), Mica, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Stearyl Alcohol, Titanium Dioxide (CI77891) (CI77499), Mica, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Stearyl Alcohol, Titanium Dioxide (CI77891), Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Vanilla Tahitensis Fruit Extract, Xanthan Gum.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.