info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Avène Cleanance SPF 50+ Teinté

Çmimi:2,900.00 L 2,030.00 L -30%

Përkujdesje hidratuese dhe trajtuese me faktor shumë të lartë mbrojtës dhe pigment natyral, për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

,

Përkujdesje trajtuese për lëkurën e ndjeshme, të yndyrshme dhe me tendencë akneike, me 3 veprime kryesore: mbrojtje maksimale nga rrezatimi i dëmshëm diellor, normalizim i nivelit të sebumit dhe unifikim i teksturës së lëkurës.

1. Sistem filtrimi i patentuar që përmban vetëm 4 filtra për mbrojtje me spektër të gjerë UVB-UVA, duke siguruar tolerancë maksimale në lëkurë.
2. Kompleksi unik antioksidant (Pre-tokoferil + Thialidinë) për mbrojtje gjithëpërfshirëse qelizore kundër stresit oksidativ.
3. Uji termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese.

Teksturë ultra-e lehtë, matifikuese. Pigment ngjyrues universal dhe natyral, i cili unifikon lëkurën.
Paketim praktik me pompë, i lehtë në përdorim.

Aplikojeni në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell.
Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). DIISOPROPYL ADIPATE. ISODECYL NEOPENTANOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. SILICA. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. MICA. DECYL GLUCOSIDE. C10-18 TRIGLYCERIDES. GLYCERYL LAURATE. VP/EICOSENE COPOLYMER. 1,2-HEXANEDIOL. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PERFUME). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. GLYCERYL STEARATE. IRON OXIDES (CI 77492). (CI 77491). (CI 77499). OXOTHIAZOLIDINE. PEG-100 STEARATE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM. ZINC GLUCONATE.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.