info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Avène Cleanance Comedomed SOS Boutons

Çmimi:2,100.00 L 1,680.00 L -20%

Emulsion trajtues me veprim lokal. Formuluar për lëkurën e yndyrshme me tendencë akneike.
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: AV207
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Emulsioni trajtues me veprim lokal i cili redukton imperfeksionet dhe shenjat post-akne në lëkurën me tendencë akneike.
Kombinon një kompleks unik të përbërësve aktivë dermatologjikë me efikasitet dhe tolerancë të lartë.
Përmban:
7% Comedoklastin™ (ekstrakt bimor me veti të patentuara)
0.1% retinaldehid
6% acid glikolik.
I lehtë për t’u dozuar falë aplikatorit.
Përthithet shpejt nga lëkura.

Aplikoni një shtresë të hollë lokalisht në zonat ku janë aknet e shfaqura, 2 ose 3 herë në ditë.

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. ISODODECANE. GLYCOLIC ACID. ISOPROPYL ALCOHOL. PEG-6. GLYCERIN. WATER (AQUA). HYDROXYETHYL ACRYLATE / SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. SODIUM HYDROXIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. ARACHIDYL ALCOHOL. ARACHIDYL GLUCOSIDE. BEHENYL ALCOHOL. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). POLYSORBATE 60. RED 33 (CI 17200). RETINAL. SILYBUM MARIANUM FRUIT EXTRACT. SORBITAN ISOSTEARATE. TOCOPHEROL

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.