info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Alta Natura Fervis Orosolubile

Çmimi:2,500.00 L 2,250.00 L -10%

Suplement me hekur për të gjithë personat që kanë nivele të ulëta të hekurit në organizëm
Paketim x 20 bustina

Stock: Ka stok

SKU: ALTAN025
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

20 bustina

Suitable For

Fervis është një suplement ushqimor që përmban kompleksin Suprafer dhe synon të rrisë nivelin e hekurit në organizëm.
Kompleksi Suprafer është një kombinim i hekurit me vitaminën C dhe acidin folik I përftuar nëpërmjet teknologjisë së mikroinkapsulimit.
Hekuri është një mineral i rëndësishëm për organizmin pasi:
-merr pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe në transportin e hemoglobinës;
-merr pjesë në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-pakëson lodhjen.

Vitamina C rrit përthithjen e hekurit dhe njëkohësisht ndikon pozitivisht në funksionimin e sistemit imunitar.
Acidi folik është i nevojshëm për një sërë proçesesh në organizëm, kurse inulina ndikon pozitivisht për një flore intestinale normale.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.

Rekomandohet të konsumohet 1 bustinë në ditë.
Përmbajtja e bustinës hidhet direkt në gjuhë dhe lihet të tretet.
Nuk është e nevojshme që bustina të tretet në ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Suprafer® (Ferro Bisglicinato, Vitamina C e Acido Folico), Baobab (Adansonia digitata L. fructus) e.s., Inulina (da Cichorium intybus radix). Coadiuvanti tecnologici: Fruttosio, Maltodestrine, Silice biossido, Polivinilpirrolidone, Sucralosio. Aroma Fragola.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.