info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Aesthetico Anti-Dandruff Shampoo

Çmimi:1,670.00 L

Shampo trajtuese për zbokthin shumë rezistent.
100 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Hair Type

Masa

100 ml

Specific For

Suitable For

Shampo trajtuese kundër zbokthit e krijuar posaçërisht për trajtimin e zbokthit rezistent.
Përbërësi aktiv i njohur si disulfidi i selenit zvogëlon kolonizimin e shtuar me mikroorganizma si: kërpudhat e majave, të cilat nxisin formimin e zbokthit dhe acarimin e skalpit.

Gjithashtu formulimi përmban acid salicilik, i cili gjithashtu ka një efekt keratolitik dhe antimikrobik.
Përveç kësaj, vaji i pemës së çajit ka efekt natyral antimikrobik dhe efekt anti-inflamator.
Kontribuon në një mikroflorë të shëndetshme të skalpit duke rregulluar vlerën e pH.

Tundeni para përdorimit!
Aplikojeni në skalpin e lagur të kokës, masazhojeni butësisht dhe lëreni të veprojë për 5-10 minuta. Shpëlajeni mirë.
Përdoreni çdo ditë si kurë për 2-3 javë.
Pas trajtimit përdorni shampon Aesthetico Med 2-3 herë në javë.

AQUA, SODIUM, LAURETH SULFATE, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, SODIUM CHLORIDE, BENTONITE, SELENIUM SULFIDE, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SALICYLIC ACID, DISODIUM EDTA, BENZOIC ACID, CITRIC ACID, XANTHAN GUM

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.