info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Adrien Gagnon Ginkgo Biloba

Çmimi:1,950.00 L

Suplement ushqimor që përmirëson memorien dhe rrit përqëndrimin
Paketim x 100 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

100 kapsula

Suitable For

Ginkgo Biloba është një bimë e njohur tradicionalisht për ndikimin pozitiv në përmirësimin e memories.
Përfitimet që sjell ginkgo në organizëm janë vërtetuar nga studime të shumta klinike, prandaj ekzistojnë një sërë suplementesh me ginkgo që rekomandohet të përdoren nga:
-personat mbi 40 vjeç;
-personat që kanë humbje të memories, përqëndrohen me vështirësi dhe kanë probleme me qarkullimin e gjakut.

Ndër përfitimet që sjell ginkgo në organizëm përmendim:
-përmirëson memorjen;
-rrit përqëndrimin;
-pakëson efektet negative të plakjes së parakohshme të trurit;
-përmirëson qarkullimin e gjakut në tru dhe në ekstremitete.

Nuk përmban:
-gluten;
-derivate të bulmetit.
Produkt 100% natyral.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Përdorimi për periudha kohore më të gjata së 6 javë bëhet vetëm me rekomandim nga mjeku.
Nuk këshillohet të përdoret së bashku me medikamente që ndikojnë në hollimin e gjakut, pasi mund të rritet rreziku për hemorragji.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, vuani nga hipertensioni, diabeti apo epilepsia konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohen 2 kapsula në ditë, në mes të vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each capsule contains: Medicinal Ingredient:
Ginkgo biloba [Ginkgo biloba] (leaf): 80 mg
50:1 extract equivalent to 4000 mg of crude dried leaves and standardized to 24% ginkgo flavone glycosides and 6% terpene lactones.

Non-Medicinal Ingredients: Gelatin, magnesium stearate, maltodextrin.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.