info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Adrien Gagnon Beta Carotene 10000 UI

Çmimi:1,450.00 L

Suplement ushqimor me beta karoten, një prekursor i vitaminës A, i nevojshëm për mirëqënien e përgjithshme
Paketim x 60 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

60 kapsula

Suitable For

Beta karoteni është një prekursor i vitaminës A, i rëndësishëm për organizmin pasi:
-përmirëson shikimin;
-parandalon defiçencën e vitaminës A;
-ndihmon në pasjen e një lëkure të shëndetshme.

Suplementet me beta karoten rekomandohet të përdoren nga:
-persona të cilët ngasin makinën ose punojnë gjatë natës dhe duan të përmirësojnë shikimin e tyre;
-persona të cilët janë prekur nga virozat, gripi apo infeksione të rrugëve të frymëmarrjes;
-persona që duan të kenë një lëkurë të shëndetshme;
-persona që duan të ruajnë për një kohë më të gjatë ngjyrën e marrë nga ekspozimi në diell;
-persona që nuk konsumojnë shumë perime.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse konsumoni duhan bisedoni me mjekun tuaj përpara se të përdorni suplemente me beta karoten.

Rekomandohet të konsumohen 1 ose 2 kapsula në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Bêta-Carotène: 6 mg (10,000 I.U.)
Non-medicinal ingredients (alphabetical order): Gelatin, glycerin, purified water, soybean oil, yellow beeswax.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.