info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Abopharma D-Abovit

Çmimi:1,875.00 L 1,687.50 L -10%

Suplement ushqimor me vitaminën D3
15 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Suitable For

Vitamina D3 është një vitaminë e tretshme në yndyrna, e cila sintetizohet në organizëm në prani të ekspozimit në diell. Pasi sintetizohet kalon në gjak dhe ruhet në indin dhjamor.

Është e rëndësishme për sistemin imunitar, sistemin nervor, kockat, dhëmbët, trurin, zemrën dhe muskujt.
Vitamina D është e nevojshme për përthithjen e kalçiumit dhe fosforit, minerale të rëndësishme kryesisht për kockat.
Rekomandohet të përdoret nga gratë shtatzëna.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet një spraj në gojë, çdo ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar, përveç rasteve kur është rekomanduar nga mjeku juaj.

Vitamin D (Cholecalciferol), Stabilizer for the emulsion (solubilisate): Glucose sirup, Carrier: Purified water, Emulsifier: Polysorbate 80, Flavour enhancer: Anice oil, Preservative: Potassium sorbate

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.