info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Abopharma Abocelux C + Zink Depot

Çmimi:1,200.00 L 1,080.00 L -10%

Suplement ushqimor me zink dhe vitaminë C, të nevojshme për funksionimin normal të sistemit imunitar
Paketim x 30 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

30 kapsula

Suitable For

Vitamina C dhe zinku jënë elementë të rëndësishëm për:
-funksionimin normal të sistemit imunitar;
-të mbrojtur qelizat nga stresi oksidativ;
-të pakësuar lodhjen;
-të ruajtur funksionin normal të kockave, kartilagjeve dhe enëve të gjakut.

Zinku është gjithashtu i rëndësishëm për:
-sintëzën normale të ADN-së;
-mirëmbajtjen e flokëve, thonjve dhe lëkurës;
-pasjen e funksioneve konjitive normale;
-proçeset e ndarjes qelizore.

Formulim ‘Depo’, çka mundëson çlirim të ngadaltë, të njëtrajtshëm të substancave gjatë gjithë ditës, me qëllim që të përdoret sa më mirë vitamina C dhe të mos kemi humbje.
Pa OMGJ.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë.
Të mos përtypet.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Ingredients: 1 capsule in 100g % RDA
Vitamin C (ascorbic acid) 400 mg 59.6 g 520 %
Zinc (Zinc Sulphate) 10 mg 1.5 g 100 %
* RDA – Recommended Daily Allowance

Ingredients: Vitamin C (L-ascorbic acid), Zinc (zinc sulphate); other ingredients: microcrystalline cellulose, starch, dextrin, polishing agent; colorants: quinoline yellow (may have adverse effects on the activity and attention of children), titanium dioxide; microcrystalline cellulose; starch; dextrin; polishing agent; gelatin.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.