info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Liveril

Çmimi:2,199.90 L 1,979.91 L -10%

Integrator që ndihmon në mirë funksionimin e mëlçisë.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Liveril është një formulim që kombinon vitaminat, mineralet me ekstraktet e angjinares, silimarinës dhe kolinës për të ruajtur funksionin normal të mëlçisë.
Funksionet e mëlçisë janë të shumta:
-metabolizon produktet e dëmshme;
-sekreton lëngun biliar;
-metabolizon yndyrnat dhe karbohidratet;
-shërben si “depo” për disa vitamina dhe minerale etj.
Ky suplement është i nevojshëm për persona të cilët, në sajë të dietës së tyre ushqimore nuk arrijnë të marrin nivelet e duhura të vitaminave dhe mineraleve për të cilat ka nevojë organizmi.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa xhelatinë.
Pa konservues.
Pa maja dhe pa laktozë.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Këshillohet 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor.
Tabletat pihen me ujë ose me pije të ftohta.
Nuk përtypen.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 100 mg –
Choline Bitartrate 220 mg –
Inositol 100 mg –
N-Acetyl Cysteine 100 mg –
Artichoke Extract 100 mg –
Grapefruit Extract 100 mg –
L-Lysine 50 mg –
L-Glutathione 30 mg –
Co-Q10 5 mg –
Natural Mixed Carotenoids 2 mg –
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 30 mg a-TE 250
Vitamin C 150 mg 188
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 6 mg 429
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 30 µg 1200
Pantothenic Acid 20 mg 333
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 150 µg 273
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Pregelatinised Starch, Dibasic Calcium Phosphate, Choline Bitartrate, Vitamin C (Ascorbic Acid), Crosslinked Cellulose Gum, Polyvinylpolypyrrolidone, Potato Starch, Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), N-Acetyl Cysteine, Inositol, L-Carnitine Tartrate, L-Lysine Monohydrochloride, Zinc Sulphate, Anti-caking agent: Magnesium Stearate, Magnesium Silicate Prep., Silicon Dioxide, L-Glutathione, Ethyl cellulose, Polyvinylpyrrolidone, Pantothenic Acid (as Calcium salt), Vitamin B1 (Thiamine Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Niacin (as Nicotinamide), Ferrous Fumarate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Manganese Sulphate, Betacarotene (Betacarotene Crystalline, DL-alpha tocopherol acetate, Potato starch, Water), Riboflavin, Co-Enzyme Q10, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Talc, Maltodextrin, BHA & Ethylcellulose]), Artichoke Extract, Copper Sulphate, Grapefruit Conc. Extract, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Tartaric Acid, Sodium Selenate.