info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Earth Source Multi-Nutrient

Çmimi:4,800.00 L 4,799.10 L -0%

Suplementi ushqimor më i
kompletuar për të rritur
60 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Kombinimi i ekstrakteve të bimëve me vitamina dhe minerale, në formën e tyre më biodisponibile, krijon një suplement unik kundër stresit dhe lodhjes së përditshme.
Spirulina, lëngu i elbit, klorela, hudhra përmbajnë bioflavonoide, enzima, acide nukleike, pigmente dhe substanca të tjera unike.
Hekuri gjendet në formën e bisglicinatit, një formë me përthithje të lartë dhe me efekte më të buta në traktin gastro-intestinal. Ai është i rëndësishëm për të korrigjuar anemitë dhe eleminuar ndjesinë e lodhjes që vjen prej saj.
Kromi gjendet në formën e picolinatit, dhe ndihmon në mbajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak.
Formulimi përmban dhe ekstraktet e ginsengut, i klasifikuar si adaptogjen, i cli ndihmon trupin të përshtatet me stresin fizik dhe mjedisor.
Pa produkte të bulmetit.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa konservues.
Pa aromatizues artificialë.
I përshtatshëm për veganë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nuk përdoret gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji.
Nëse keni një problem të caktuar shëndetësor për të cilin po trajtoheni, nëse keni planifikuar një ndërhyrje kirurgjikale bisedoni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Ndërpritet në rast të shfaqjes së ndonjë reaksioni alergjik.
Nuk rekomandohet për persona nën 18 vjeç.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 3 tableta në ditë, bashkë me ushqimin ose siç e këshillon mjeku.
Nuk rekomandohet të kalohet doza ditore e rekomanduar.

Përbërësit

Calcium (as carbonate, ascorbate, citrate), Spirulina powder, Vitamin C (as calcium L-ascorbate), Bulking Agents: (microcrystalline cellulose, hydroxypropylmethyl cellulose), Magnesium (as oxide, citrate), Vitamin E (as D-alpha tocopheryl acid succinate), Cellulose Gum, Anti-caking Agents: (silicon dioxide, vegetable magnesium stearate), Barley Grass Powder, Flaxseed (Linseed) Oil Powder, Wheat Grass Powder, Chlorella Powder (as broken cell wall), Citrus Bioflavonoids, Glazing Agents: (hydroxypropylmethyl cellulose, vegetable glycerin (from palm kernel oil and coconut oil)), Zinc (as picolinate), Iron (as bisglycinate), Siberian Ginseng, (Eleutherococcus senticosus) Root Powder, Boron (as citric acid, boric acid), Borage Seed Oil Powder, Sunflower Seed Oil Powder,
Pantothenic Acid (Vitamin B5, as D-pantothenate, calcium), Choline (as bitartrate), Rutin, Glycine, Active Herb Powdered Base (Echinacea purpurea root, Milk Thistle (Silybum marianum) Seed, Ginger (Zingiber officinale) Root, Cayenne (Capsicum frutescens) Fruit), Vitamin B6 (as pyridoxine HCl), Manganese (as gluconate), Thiamin (Vitamin B1, as thiamin mononitrate), Apple Pectin, Quercetin Dihydrate, Oat Fibre Powder, Riboflavin (Vitamin B2, as riboflavin and riboflavin-5’-phosphate), Inositol, Niacin (Vitamin B3, as nicotinamide), Betaine HCI, Bromelain Powder (from pineapple), Powdered Garlic Clove, Hesperidin Complex, Antioxidant: mixed tocopherols, Natural Source Beta-carotene, Lipase, Amylase, L-Glutathione, Chlorophyll Powder, Copper (as gluconate), Cellulase, Papain (from papaya), Chromium (as picolinate), Folic Acid (as pteroylmonoglutamic acid), Vitamin B12 (as cyanocobalamin), Iodine (as potassium iodide), Colour: copper complexes of chlorophylls, D-biotin, Selenium (as L-selenomethionine), Vitamin D2 (as ergocalciferol).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping