info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Levotuss shurup (levodropropizinë)

Çmimi:669.00 L

Trajtim simptomatik i kollës së thatë
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: 4593
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Levotuss është një shurup që ka veti të frenojë kollën.
Indikohet për trajtimin simptomatik të kollës së thatë.

Kundërindikohet:
• në rastet e mbindjeshmërisë ndaj substancës aktive ose ndaj ndonjë prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim;
• në rastet e hipersekrecionit bronkial dhe funksionit mukociliar të reduktuar (sindroma Kartagener, diskinezia ciliare);
• gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji;
• tek fëmijët nën 2 vjeç.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mos e përdorni Levotuss gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji.

Tregoni mjekut ose farmacistit nëse jeni duke marrë, keni marrë së fundmi ose mund të merrni ndonjë medikament tjetër.
Tregoni kujdes gjatë përdorimit të këtij shurupi nëse jeni duke përdorur medikamente me veti sedative, që përdoren për trajtimin e ankthit. Në këto raste këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-Të rriturit: 10 ml shurup.
-Fëmijët 10-20 kg: 3 ml shurup, deri në 3 herë në ditë në intervale të paktën 6 orë.
-Fëmijët 20-30 kg: 5 ml shurup, deri në 3 herë në ditë në intervale të paktën 6 orë.
Këshillohet që medikamenti të merret ndërmjet vakteve, me stomakun bosh.
Mos i tejkaloni dozat e lejuara.
Mos ua jepni këtë shurup fëmijëve nën 2 vjeç.

Përbërësit

levodropropizine, sucrose, methyl para-hydroxybenzoate, propyl para-hydroxybenzoate, citric acid monohydrate, sodium hydroxide, cherry flavor, purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping