info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Effaclar Duo SPF 30

Çmimi:2,960.00 L 2,516.00 L -15%

Xhel krem, korrigjues i shenjave dhe mbrojtës nga rrezatimi diellor për lëkurë të yndyrshme dhe akneike 40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Action

, , ,

Suitable For

Spf

Përshkrimi

Formulim me teksturë të lehtë, jo të yndyrshme, me efekt hidratues dhe matifikues. Korrektues i shenjave dhe parregullsive të lëkurës. I përshtatshëm edhe për lëkurë tepër të ndjeshme.
Përmban filtra që ofrojnë mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB.
Proceradi parandalon formimin e njollave të errëta në lëkurë dhe zbeh ato ekzistueset.
Niacinamid i jep efekt zbutës, ndërsa prania e zinkut bën që të pakësohet sasia e yndyrës të prodhuar nga lëkura. Me acid salicilik dhe LHA në përmbajtje që sigurojnë një efekt të lehtë eksfoljues.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën.
I testuar dermatologjikisht dhe jo komedogjenik.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes në lëkurën e pastruar paraprakisht.

Përbërësit

AQUA / WATER, OCTOCRYLENE
GLYCERIN,HOMOSALATE,ETHYLHEXYl,SALICYLATE,ALCOHOL
DENAT.NIACINAMIDE
BUTYL,METHOXYDI BENZOYLMETHANE
DIMETHICONE
SORBITAN STEARATE
SILICA,ISOPROPYLLAUROYL,SARCOSINATE
STYRENE/ACRYLATES
COPOLYMER
PROPYLENE GLYCOL
POTASSIUM CETYLPHOSPHATE
DIISOPROPYL SEBACATE, PEG-20
PEG-8, LAURATE
ZINC PCA
DIMETHICONE/VINYL
DIMETH ICONE CROSSPOLYMER
2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL
INULIN LAURYL CARBAMATE
CARNOSINE
POLOXAMER338
AMMONIUM
LYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE
DISODIUM EDTA
SUCROSE COCOATE
CAPRYLOYL SALICYLIC ACID
XANTHANGUM
T- BUTYLALCOHOL
BHT
SALICYLIC ACID
PARFUM / FRAGRANCE