info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Fluifort shurup (karbocisteinë)

Çmimi:859.00 L

Shurup me veprim mukolitik
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: 1935
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

200 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Shurupi Fluifort përdoret si një agjent mukolitik dhe fluidifikues në sëmundjet akute dhe kronike të frymëmarrjes.

Kundërindikohet në:
• rast të mbindjeshmërisë ndaj substancës aktive ose ndaj ndonjërit prej eksipientëve (lëndëve ndihmëse);
• ulçerë gastroduodenale;
• shtatzëni dhe ushqyerje me gji;
• fëmijët nën 2 vjeç.

Pacientët me probleme të rralla të intolerancës ndaj glukozës, keqpërthithjes së glukozë-galaktozës ose pamjaftueshmërisë së enzimës sukrozë-izomaltazë nuk duhet ta përdorin këtë medikament.
Fluifort shurup përmban metil para-hidroksibenzoat, i cili dihet se shkakton urtikarie. Në përgjithësi, para-hidroksibenzoatet mund të shkaktojnë reaksione të vonuara, si dermatiti i kontaktit dhe rrallë reaksione të menjëhershme me manifestim të urtikaries dhe bronkospazmës.
Nuk përmban gluten; prandaj mund t’u administrohet pacientëve me sëmundjen celiake.
Nuk përmban aspartam; prandaj mund t’u administrohet pacientëve me fenilketonuri.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla përpara se të merrni ndonjë medikament.
Fluifort nuk duhet të administrohet gjatë shtatzënisë.
Meqenëse nuk ka të dhëna të disponueshme në lidhje me kalimin e monohidratit të kripës së lizinës së karbocisteinës në qumështin e gjirit, përdorimi gjatë laktacionit është i kundërindikuar.
Përdorimi i tij gjithashtu duhet të shmanget nëse dyshoni për një shtatzëni ose dëshironi të planifikoni një shtatzëni.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-të rriturit: 15 ml 2-3 herë në ditë ose siç e ka përshkruar mjeku;
-fëmijët mbi 5 vjeç: 5 ml 2-3 herë në ditë ose siç e ka përshkruar mjeku;
-fëmijët 2-5 vjeç: 2.5 ml në ditë ose siç e ka përshkruar mjeku.
Fluifort shurup nuk duhet të përdoret për kohë të gjatë.

Përbërësit

carbocysteine ​​lysine salt monohydrate, sucrose, natural cherry flavor, methyl para-hydroxybenzoate, caramel, purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping