info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Fluifort 2.7 g Granulato (karbocisteinë)

Çmimi:705.00 L

Medikament OTC për kollë me sekrecione
Kuti x 10 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Fluifort është një medikament OTC me veprim mukolitik dhe fluidifikues në sëmundjet akute dhe kronike të rrugëve respiratore.

Kundërindikimet:
– mbindjeshmëria ndaj lëndës vepruese ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.
– pacientët me ulçer gastro-duodenale.
– në shtatzëni ose gjatë ushqyerjes me gji.
– tek pacientët pediatrike (nën 11 vjeç).

Efekte anësore të mundshme:
– Çrregullime të lëkurës, indit nënlëkurë: skuqje të lëkurës, urtikarie, eritema, kruarje, angioedemë, dermatit.
– Çrregullime gastrointestinale: dhimbje barku, nauze, të vjella, diarre.
– Çrregullime të sistemit nervor: marrje mendsh.
– Çrregullime respiratore, torakale dhe mediastinale: dispne.
– Çrregullime vaskulare: skuqje.

Fluifort nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë.
Meqënëse karbocisteina kalon në qumështin e gjirit, përdorimi gjatë ushqyerjes me gji është i kundërindikuar.
Përdorimi i Fluifort duhet të shmanget nëse dyshoni se jeni shtatzënë apo po planifikoni një shtatzëni.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Tresni përmbajtjen e Fluifort bustinë në një gjysëm gote ujë dhe përzjejeni deri në tretje të plotë.
Doza ditore për të rriturit është 1 bustinë.

Përbërësit

carbocysteine ​​lysine salt monohydrate equal to 2.7 g of carbocysteine ​​lysine salt; citric acid, mannitol, povidone, natural cedar flavor, natural orange flavor,
orange juice, aspartame, maltodextrin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping