info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Paguaj në dorëzim & me kartë debiti/krediti | Dërgesë e shpejtë 24-48 H

  • Transport FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Paguaj në dorëzim & me kartë debiti/krediti | Dërgesë e shpejtë 24-48 H

  • Transport FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Paguaj në dorëzim & me kartë debiti/krediti | Dërgesë e shpejtë 24-48 H

Farmaci “Daja” Pomadë antipsoriatike

Çmimi:L1,200.00

Pomadë për mjekimin e psoriazës
50 g

Informacion shtesë

Masa

50 g

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Action

, , ,

Suitable For

Përshkrimi

Psoriaza është një sëmundje e lëkurës, që bën që qelizat e lëkurës të shumohen deri në 10 herë më shpejt se normalisht. Shfaqet kryesisht në skalp, bërryla, gjunjë, shpinën e poshtme dhe pjesë të tjera të trupit, duke krijuar formacione jo normale në lëkurë që zakonisht janë të kuqe, me luspa dhe shfaqin ndjesinë e kruarjes.

Pomadë e yndyrshme që përhapet lehtë në lëkurë. Zbut dhe qetëson lëkurën që në aplikimet e para.

Përbërësi kryesor aktiv është deksametazoni, i cili ka veti të fuqishme anti-inflamatore. Mund të ngadalësojë hiperprodhimin e qelizave të lëkurës, duke zvogëluar shfaqjen e lezioneve psoriatike në lëkurë dhe lehtësimin e ndjesisë së kruarjes.
Acidi salicilik është një agjent keratolitik, i cili ndihmon në pakësimin e luspave të zonave të prekura nga psoriaza, duke eksfoljuar shtresat e jashtme të lëkurës.
Formulim i pasur me vaj bajame të ëmbël, vitaminë E dhe përbërës të tjerë hidratues që ushqejnë, zbutin dhe krijojnë një shtresë mbrojtëse në lëkurë, e cila nuk lejon largimin e ujit, duke siguruar hidratim në thellësi të zonave të prekura dhe reduktim të thatësisë.

Përdorimi

Lyerje lokale, 1- herë në ditë, në zonat e prekura.

Mund të përdoret në sipërfaqe të konsiderueshme të trupit.  Kohëzgjatja e mjekimit varet nga rezultati.

 

Përbërësit

Deksametazon, acid salicilik, vaj bajame, vitaminë E, lanolinë, vazelinë.