info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Antihemorroidale suposta

Çmimi:444.00 L

Supozitorë me veprim anestezik dhe antiseptik, për mjekimin lokal të hemorroideve
Kuti x 10 supozitorë

Stock: Ka stok

SKU: 3423

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 supozitorë

Suitable For

Përshkrimi

Medikament me efekt anestezik dhe antiseptik për trajtimin lokal të hemorroideve.
Përbërësit aktivë: efedrinë klorhidrat, lidokainë klorhidrat, bismuth subgalat, oksid zinku, balsam Peru, vaj ricini.

Mos përdorni Antihemorroidale supozitorë nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Ky medikament vepron me medikamentet e grupit IMAO, prandaj nuk duhet përdorur njëkohësisht me barnat e këtij grupi.

Nuk rekomandohet të përdoret në shtatzëni dhe gjatë ushqyerjes me gji.

Efekte të mundshme anësore:
– reaksione sensibilizimi;
– skuqje;
– djegie e lëkurës.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Supozitorët administrohen në rrugë rektale.
Mund të përdoren 1-2 supozitorë në ditë, në varësi dhe të këshillës së mjekut.
Nëse nuk ka përmirësim brenda 3 ditësh, këshillohuni me mjekun tuaj.

Përbërësit

efedrinë klorhidrat, lidokainë klorhidrat, bismuth subgalat, oksid zinku, balsam Peru, vaj ricini, dioksid silici koloidal, yndyrna të ngurta

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping