info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Antarene Gel 5% (ibuprofen)

Çmimi:277.00 L

Trajtim lokal kundër dhimbjes dhe inflamacionit
Tub 50 g

Stock: Ka stok

SKU: 4495744
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 g

Suitable For

Përshkrimi

Xheli Antarène 5% është një bar otc, me veprim lokal, që ka si përbërës aktiv ibuprofenin.
Antarène indikohet tek të rriturit mbi 15 vjeç, për trajtimin lokal afatshkurtër të traumave të lehta (ndrydhje, mavijosje) dhe tendinitit (inflamacion i tendinave).

Kundërindikimet:
– Nga muaji i gjashtë i shtatzënisë e në vazhdim,
– në rast të një historie alergjie ndaj këtij medikamenti ose medikamenteve të tjera të lidhura me të (barna të tjerë anti-inflamatorë josteroidë, aspirinë),
– një histori alergjie ndaj njërit prej eksipientëve,
– në lëkurë të dëmtuar, pavarësisht nga lezionet (lezionet që rrjedhin, ekzemë, lezione të infektuara, djegie ose plagë).
Xheli Antarène 5% nuk ​​duhet të aplikohet në mukoza, as në sy dhe as në një sipërfaqe të madhe të trupit.
Nëse pas aplikimit shfaqet skuqje në lëkurë, ndërprisni përdorimin e tij.

Ky medikament mund të përdoret deri në muajin e 5-të të shtatzënisë nga mjeku juaj, por nga muaji i 6-të e në vazhdim përdorimi i tij është i kundërindikuar.
Antareni xhel nuk rekomandohet të përdoret gjatë shtatzënisë. Nëse ushqeni me gji, duhet të merrni parasysh që ibuprofeni kalon në qumështin e gjirit, prandaj xheli Antaren nuk ​​rekomandohet gjatë ushqyerjes me gji.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Antareni xhel aplikohet lokalisht, deri në 3 herë në ditë.
Trajtimi është i kufizuar deri në 5 ditë me përjashtim të rasteve kur mjeku e rekomandon ndryshe.
Aplikohet me masazh të lehtë dhe të zgjatur, në zonën ku ndjeni dhimbje ose ku ka inflamacion.
Lani mirë duart pas çdo përdorimi.

Përbërësit

ibuprofen, hydroxyethylcellulose, sodium hydroxide, benzyl alcohol, isopropyl alcohol, purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping