info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Vitrevit Forte

Çmimi:L1,920.00

Vitaminë D me DHA për fëmijë 15ml

Stock: 5 in stock

SKU: 001583
Tags: , , , ,

Additional information

Përshkrimi

Integrator me vitaminë D3 dhe DHA (acid dokosaenoik) për bebe dhe fëmijë të vegjël.
Vitamina D është e nevojshme për:
-përthithjen e kalçiumit dhe fosforit;
-funksionimin normal të sistemit imunitar;
-rritjen normale;
-mirëmbajtjen e dhëmbëve;
-kockat.
DHA ndihmon për zhvillimin e sisitemit nervor, për sistemin imunitar dhe sytë.
Produkti ruhet në vend të freskët, të thatë, i mbrojtur nga drita.
Nuk duhet të tejkalohen dozat e rekomanduara ditore.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Rekomandohet të merren 0.5ml një herë në ditë.
Pas hapjes produkti ruhet 2-8˚C dhe përdoret brenda 30 ditësh.

Përbërësit

Olio di girasole, olio algale titolato in DHA, aromi; antiossidanti: E306, E392; vitamina D3.