info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra Ginkgo & Ginseng

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement ushqimor me ndikim pozitiv në rritjen e përqëndrimit dhe performancës mendore
60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 tableta

Brand

Formulation

Action

,

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Ginko Biloba është një ndër pemët më të vjetra në botë.
Ajo njihet për vetitë e saj antioksiduese dhe anti-inflamatore.
Nga përdorimi i ekstrakteve të ginkgos është vënë re :
– përmirësim i qarkullimit të gjakut;
-përmirësim i memories;
-rritje e përqëndrimit.
Ekstraktet e ginsengut:
-stimulojnë aktivitetin fizik dhe mendor;
-pakësojnë inflamacionin;
-ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
I prodhuar sipas GMP-së.
I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa sheqer.
Pa maja.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Për shkak se përmban ekstraktet e ginkgos,personat që përdorin antikoagulantë duhet të këshillohen me mjekun përkatës para përdorimit të këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 1 ose 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandhet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet
Ginkgo Biloba Extract equiv. to 800 mg
Siberian Ginseng Extract equiv. to 400 mg

Ginkgo Biloba Extract, Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide & Pregelatinised Starch, Siberian Ginseng Extract, Polyvinylpolypyrrolidone, Anti-Caking Agents: Magnesium Stearate, Potato Starch, Silicon Dioxide & Purified Talc, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Polydextrose, Medium Chain Triglycerides, Natural Source Colours: [Copper Chlorophyllin, Titanium Dioxide]), Hydroxypropylcellulose, Titanium Dioxide