info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Pregnacare Breastfeeding

Çmimi:2,999.64 L 2,699.68 L -10%

Multivitamina specifike për periudhën pas shtatzënisë
84 tableta + kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

84 tableta + kapsula

Brand

Formulation

,

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Formulim me vitamina, minerale dhe DHA, i përshtatshëm për tu përdorur gjatë ushqyerjes me gji.
Mund të përdoret 6 deri në 9muaj pas lindjes ose dhe më shumë nëse është e nevojshme.
Përmban:
-kalçium, vitaminë D dhe vitaminë K të nevojshme për kockat;
-vitaminë B6, niacinë, hekur dhe magnez, të nevojshme për proçese të ndryshme metabolike;
-jod, i nevojshëm për funksionimin normal të tiroides dhe prodhimin e hormoneve të saj;
-DHA, e rëndësishme për zhvillimin e trurit dhe shikimit të bebit.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Pa gluten.
Nuk testohet në kafshë.
I çertifikuar nga Friend of the Sea.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Pregnacare përmban vitaminën K1. Nëse jeni duke përdorur antikoagolantë (hollues gjaku), mos përdorni pregnacare, nëse nuk është rekomanduar nga mjeku.
Nëse fëmija juaj është prematur/e bisedoni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta dhe 1 kapsul vajore në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Vitamin D (as D3 400IU) 10µg 200
Vitamin E 20 mg α-TE 167
Vitamin K 70 µg 93
Vitamin C 70 mg 88
Thiamin (Vitamin B1) 5 mg 455
Riboflavin (Vitamin B2) 2 mg 143
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 6 µg 240
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 6 mg 100
Calcium 700mg 88
Magnesium 150 mg 40
Iron 16 mg 114
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Selenium 30 µg 55
Iodine 150 µg 100
Betacarotene (Natural Source) 2 mg —
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Tablet Ingredients: Calcium Carbonate (Carrier: Maltodextrin), Maltodextrin, Magnesium Oxide, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides], Glycerin), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Vitamin K (Vitamin K1 [Carriers: Acacia, Sucrose]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Biotin, Sodium Selenate

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 600 mg
Providing:
DHA (Docosahexaenoic Acid) 300 mg —
EPA (Eicosapentaenoic Acid)60 mg–

Capsule Ingredients: Omega-3 Fish Oil (Docosahexaenoic Acid Concentrate) (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Halal Bovine Source], Glycerin & Natural Flavour Lemon Oil.