info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Feroglobin Liquid

Çmimi:1,250.00 L 1,125.00 L -10%

Suplement ushqimor me bazë hekuri për fëmijë dhe të rritur
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

200 ml

Brand

Formulation

Suitable For

,

Lactose Gluten

Përshkrimi

Shurupi Feroglobin kombinon më së miri hekurin me
vitaminat e grupit B, zinkun dhe bakrin të nevojshëm në formimin e rruazave të kuqe të gjakut, hemoglobinës dhe pakësimin e ndjesisë së lodhjes.
Ka një shije portokalli, çka e bën tepër të pëlqyeshëm dhe nga fëmijët.
Lehtësisht i absorbueshëm dhe delikat me stomakun.
Mund të përdoret në cfarëdolloj moshe dhe është i nevojshëm për fëmijët në rritje, për femrat shtatzëna, për atletët, gjatë ciklit menstrual dhe tek personat me nivele të ulëta të hekurit në organizëm.
Hekuri (në formën e citratit) është një mineral i rëndësishëm për organizmin pasi:
-merr pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës;
-mbështet transportin normal të oksigjenit;
-kontribuon ne funksionimin normal të sistemit imunitar.
Krahas hekurit, Feroglobin përmban dhe vitaminat B6 dhe B12 që luajnë një rol të rëndësishëm në formimin e elementëve të gjakut dhe vitaminan C që rrit përthithjen e hekurit.
Pa maja.
Pa laktozë.
Pa lakool.
Pa ngjyrues artificialë.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse keni një problem shëndetësor të caktuar apo alergji nga ndonjë substancë specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur, i cili kur merret në sasi më të larta se normat mund të jetë i rrezikshëm për fëmijët.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-fëmijë 3-6 vjeç, 1/2 lugë çaji (2.5ml) 2 herë në ditë;
-fëmijë 7-12 vjeç, 1 lugë çaji (5ml) 1 deri në 2 herë në ditë;
-fëmijë mbi 12 vjeç dhe të rritur, 1 lugë çaji (5ml) 2 herë në ditë.
Mos kaloni dozat ditore të lejuara.
Ruhet dhe mund të përdoret deri në 3 muaj pas hapjes.

Përbërësit

Purified Water, Raw Cane Sugar (Sucrose), Malt Extract (from Barley), Glucose Liquid (Sulphites), Honey, Lysine (HCl), Iron (Ferric Ammonium Citrate), Zinc Sulphate, Natural Source Colours: Mixed Carotene (Polysorbate 80, Carotene, Medium Chain Triglycerides, Ascorbyl Palmitate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol) and Beetroot Red (Beetroot Concentrate, Mono Propylene Glycol, Ascorbic Acid), Vitamin C (Ascorbic Acid), Thickening Agent (Xanthan Gum), Niacin (Nicotinamide), Calcium Glycerophosphate, Thiamin (Vitamin B1 as HCl), Natural Flavouring (Orange Ext.), Acidity Regulator: Citric Acid, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Preservative: Potassium Sorbate, Pantothenic Acid (D-Panthenol), Vitamin B2 (Riboflavin Sodium Phosphate), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Vitamin B12 (Cyanocobalamin).