info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Normaderm Phytosolution Double Correction

Çmimi:3,070.00 L 2,609.50 L -15%

Fluid me veprim të dyfishtë, hidratues & trajtues i imperfeksioneve

Lëkurë mikse me tendencë akneike

50 ml

 

 

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Formulë ​​hidratuese me veprim të dyfishtë për lëkurën e yndyrshme me tendence akneike.

Ky fluid me teksturë të lehtë përthithet shpejt dhe synon të korrigjojë papërsosmëritë në lëkurë ndërsa rigjallëron dhe hidraton deri në 24 orë.

Përveç mbrojtjes së barrierës hidro-lipidike të lëkurës dhe kontrollit të sebumit të tepërt në lëkurë, Normaderm Phytosolution Double-correction e le lëkurën të butë dhe rrezatuese.

 • Lëkura mbetet e hidratuar deri në 24 orë;
 • Redukton shfaqjen e papërsosmërive;
 • Përmirëson funksionin e pengesës së lëkurës;
 • Lëkura është e mbrojtur nga ndotja;
 • Lëkura shfaqet më rrezatuese dhe shkëlqyese;
 • Poret shfaqen më të ngushtuara dhe më pak të dukshme.

 

Përmban përbërësit aktive me origjinë natyrale:

 • Acid salicilik – eksfoljues;
 • Acid hialuronik – hidratues dhe ushqyes i lëkurës;
 • Probiotikë- balancues të florës normale të lëkurës;
 • Ujë termal Vichy, i pasur me 15 minerale – hidratues dhe antioksidues.

Testuar dermatologjikisht.

Hipoalergjik.

Përdorimi

 

Hapi 1.

Pastroni tërësisht fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje me xhel pastrues Normaderm Phytosolution

Hapi 2.

Aplikoni Normaderm Phytosolution Double mbi fytyrë me lëvizje të buta.

Hapi 3.

Për rezultate më të mira, aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Përbërësit

Aqua/Water, Glycerin, Salicylic Acid, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Kaolin, Zinc Sulfate, Bifda Ferment Lysate, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ascorbyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Algin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Biosaccharide Gum-1, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum/Fragrance