info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Uriage Bariésun Huile Seche SPF 30

Çmimi:3,100.00 L 2,480.00 L -20%

Vaj i thatë për trupin dhe flokët me faktor mbrojtës 30.
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Falë kompleksit të filtrave me efikasitet të lartë, ky vaj i thatë siguron mbrojtje afatgjatë kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lirë dhe parandalon tharjen e lëkurës.
E lë lëkurën të butë, me shkëlqim dhe pa ndjesi të yndyrshme.
Mund të përdoret edhe në flokë, duke qenë se i mbron nga tharja.

Kompleksi i tij i ri i filtrave të gjeneratës së fundit ofron mbrojtje të lartë kundër rrezeve UV.
Ky vaj garanton fotostabilitet të provuar dhe mbulim të gjerë UVB dhe UVA.

Përmban vitaminë C dhe E të stabilizuar.
Formulim hipoalergjik
Jo komedogjenik
Testuar nën kontrollin dermatologjik

Përdorimi

Aplikojeni në trup dhe flokë përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni rregullisht. Limitoni ekspozimin gjatë në diell sa më shumë që të jetë e mundur.

Përbërësit

DICAPRYLYL CARBONATE – ISOHEXADECANE – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – HYDROGENATED POLYDECENE – PARFUM (FRAGRANCE) – TOCOPHERYL ACETATE – TOCOPHEROL – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – BHT.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping